جناب آقای دکتر هاشمیان

دکترای روان شناسی بالینی

hashemiankianoosh@gmail.com

22023170

وی در سال 1322 در شهر تهران متولد شد. رشته او در مقطع دبیرستان تجربى بود و پس از آن در دانشكده پزشكى قبول مى شود و ۶ ماه هم در آنجا تحصيل مى كند، اما هواى تحصيل در فرنگ به سرش مى افتد و عازم شهر سنفرانسيسكو مى شود. رشته پزشكى را در دانشگاه استنفورد ادامه مى دهد ولى ديرى نمى گذرد كه به دانشگاه ايالتى سنفرانسيسكو مى رود و در آنجا دوره آموزش دروسش را تمام مى كند و درست در همين زمان به روانشناسى علاقه پيدا مى كند و از همان دانشگاه ليسانس خود را مى گيرد.

 

 

 

در سال 1968 ميلادى موفق به قبولى در امتحان دوره كارشناسى ارشد همان رشته می شود. دکتر كيانوش هاشميان پاريس را براى ادامه تحصيلات بر مى گزيند و راهى دانشگاه سوربن مى شود. در اين ميان موقعيتى فراهم مى شود تا او براى ديدار خانواده به وطن بازگردد. مدتی را در دانشگاه الزهرا(س) به تدريس در گروه روانشناسى مى گذراند ولی به وسيله بورسیه كه از جانب دانشگاه الزهرا دريافت داشته راهی آمریکا می شود و وارد دانشگاه فلوريدا كه يكى از ۱۰ دانشگاه مشهور و معتبر آمريكا است مى شود و مدرک دكترايش را در رشته روانشناسى به دست مى آورد و به عنوان دانشجوى برجسته و برتر دكتراى آن دانشگاه شناخته مى شود.

عمده ترين حضور دکتر کیانوش هاشمیان در دانشگاه الزهرا(س) بوده، ضمن اينكه در دانشگاه هاى ديگرى نيز علاوه بر تدريس، به مشاوره مى پرداخته است.

 

 

 

علاقه و استعداد دكتر هاشميان به موسيقى از كودكى در او نمود پيدا مى كند و با هدايت درست اين علاقه توسط خود و خانواده اش، نتايج ارزشمند آن سال ها بعد در حيطه روانشناسى جلوه گر مى شود. دکتر کیانوش هاشمیان با همكارى چند تن ديگر از همكاران از جمله آقايان دكتر عشايرى، دكتر نعمتيان، دكتر عبدالله نژاد و دوستان ديگر انجمنى را تأسيس كردند به نام “انجمن كاربرد موسيقى در سلامت جسم و روان”.

 

 

 

از سمت هاى اجرايى دکتر کیانوش هاشمیان:

معاونت آموزشى پژوهشى سازمان نظام روانشناسى و مشاوره كشور

سرپرستى گروه روانشناسى دانشگاه الزهرا(س)، معاونت همين دانشگاه

عضويت در گروه برنامه ريزى روانشناسى، شوراى انقلاب فرهنگى

عضويت در انجمن روانشناسان ايران و آمريكا

عضويت در هيأت مديره نظام روانشناسى مشاوره كشور

دکتر هاشميان به مدت چند سال عضو هيأت تحریریه و همچنين داورى و ارزيابى مجلات انجمن روانشناسان آمريكا را عهده دار بوده است.

اكنون علاوه بر داورى برخى مقالات منتشره در مجلات روانشناسى داخلى، به عنوان ويرستار بخش انگليسى فعاليت دارد.