جناب آقای کاتوزی

مهندسی نرم افزار کامپیوتر

22023170

حامد کاتوزی
متولد ۱۳۶۲

مشاور و مدرس

مدرس چی کُنگ و طب چینی
مدرس فلسفه ذهن و علوم شناختی
مشاور روشهای علوم اعصاب برای تنظیم ذهن

عضو انجمن علوم اعصاب ایران
دبیر و عضو هیات رییسه انجمن چی کُنگ ایران
مربی بین المللی تای چی
مدیر و موسس آکادمی ره سان

 

حامد کاتوزی مدرس تای چی، چی کُنگ ، فعال محیط زیست، پژوهشگر و مدرس دانشگاه ، فعالیت حرفه ای خود را در رشته تای چی و چی کنگ از سال ۱۳۷۸ در ایران آغاز کرد. او با تجربه ی سبک های مختلف ووشو از حضور اساتید معتبری در ایران بهره برد. هم چنین در سال های بعدی فعالیت خود با سفر به چین، تایلند، هنگ کنگ و چند کشور دیگر با برجسته ترین اساتید صاحب سبک، تای چی و چی کنگ ارتباط برقرار کرد و آموزه های خود را جهت رشد تای چی، چی کنگ و تویی شو در سطح بالاترین استاندارد های جهانی ادامه داد.
وی در ابتدا سبک های استاندارد نسل اول تای چی را نزد استاد داداشی، مصطفی داوودی پناه و حسین میرمحمدی فرا گرفت و موفق به کسب دان ۳ تای چی از استاد داداشی و همین طور مسئولیت کمیته ی مطالعات و پژوهش تای چی شد.

 

 

 

حامدکاتوزی در سال ۱۳۸۶ نخستین نشریه ی تخصصی تای چی و چی کنگ را در ایران راه اندازی کرد. از آنجا که او همواره به دنبال رسیدن عمق بیشتر در تمرین ها بود، ادامه ی تمرینات پیشرفته تر و مطالعات حرفه ای خود را در کشور چین نزد اساتید اصیل زاد و صاحب سبک تای چی و چی کنگ ادامه داد. خیلی زود دریافت نواقصی در دانشِ آن زمانِ برخی مربیان تای چی و چی کنگ در ایران وجود دارد و برای تصحیح آن نواقص و پیش بُرد سطح آموزشی پیشنهادهایی به مسئولان سبک تای چی وقت ارائه کرد. اما پس از عدم موافقت و استقبال آن اساتید برای تغییر رویه و ارتقا دانش فنی، خود اقدام به تاسیس موسسه ی مطالعاتی و ورزشی جدیدی با همراهی تیمی حرفه ای و جمعی از مربیان تای چی کرد و روندی نوین در آموزش پایه گذاشت. او پس از تکمیل برخی مقاطع تحصیلی خود روش آموزشی جدیدی را در ایران ارائه کرد که بر پایه ی آموزش تخصصی بخش های مختلف تای چی و چی کنگ بود. شایان ذکر است این اقدام تاثیری بسزا در فراگیری عمق بیشتر تای چی و چی کنگ و همین طور گسترش این هنر های زیبا و اصیل در ایران داشت. پس از گذشت مدتی کوتاه، برای گسترش هرچه بیشتر تای چی و چی کنگ تخصصی فدراسیون ووشو اقدام به جایگزینی مسئولان این سبک کرد و حامد کاتوزی از سوی فدراسیون ووشو ایران به عنوان دبیر و عضو هیات رئیسه ی سبک تای چی منصوب شد. کاتوزی همچنین از سوی اداره ورزش و جوانان شمال غرب تهران، مسئول هیات ووشو این منطقه در تهران شد و همین طور برای گسترش همگانی تای چی و ووشو، به عنوان دبیر انجمن ووشو شهرداری تهران انتخاب شد.

 

او اکنون بیش از پیش در مسیر ارتقا سلامت جامعه فعال است.

حامد کاتوزی بر اساس سوابق و تجربیات خود و تعاملات با انجمن ووشو چین ، در سال ۲۰۱۵ به عنوان کارشناس فنی جهت بررسی تجهیزات ، ISO TC انتخاب شد و عضویت کمیته فنی متناظر 83 ISO تجهیزات ووشو در سازمان ایزو سلاح ها و لباس های ووشو و تای چی چوان در آمده و به عنوان تنها عضو از خاورمیانه به استاندارد سازی تجهیزات ووشو کمک می کند .